Полицията се намеси при екшън в Северозападната Трета лига
Бдин срази Дреновец у дома с 3:1, гостите се нахвърлиха да бият рефера на двубоя

В последния за сезона 34-и кръг на Северозападната Трета лига Бдин се наложи като домакин с 3:1 над Дреновец. Дербито на Видинска област ще се запомни обаче с бруталния екшън на терена. Гостуващият отбор завърши мача с 9 играчи, както и без треньор. Те се нахвърлиха върху главния рефер Станислав Ставров, който пък удари влезлият като резерва Георги Илиев и Християн Илиев. Това наложи намесата на силите на реда, като полицията влезе на терена, за да прекрати жестокото меле.

На почивката Дреновец водеше в резултата след попадение на Александър Веселинов в 15-ата минута.

Кристиан Коцов върна паритета в 52-ата минута с неспасяем шут от границата на наказателното поле.

Георги Стоянов-Испанеца  получи червен картон за реплика срещу рефера Станислав Ставров, а Александър Кирилов не сдържа нервите си и нанесе ритник на рефера, като също бе изгонен.

Милчо Милчев направи обрата пълен в 61-ата след слаба намеса на вратаря на Дреновец.

Четвърт час преди края на срещата наставникът на гостите Александър Петров бутна четвъртия съдия Николай Недков от Видин и също беше изгонен с червен картон.

В заключителните секунди на двубоя резервата Любомир Веселов вкара за 2:2, но голът бе отменен и всички футболисти на гостите се втурнаха към страничния рефер. От суматоха се възползва Денис Георгиев, който пое топката и насочвайки се към вратата на Весков вкара за 3:1.

След последния съдийски сигнал играчите на Дреновец се нахвърлиха върху Станислав Ставров, който отнесе удари, но своя страна също отвърна, удряйки влезлият като резерва Георги Илиев и Християн Илиев.

Полицаи на мига влязоха на терена, като един от тях падна на тревата. След прекратяване на грозните сцени органите на реда оставиха отборите да напуснат стадиона едва около 21:15 часа.

Бдин: 24. Павел Станев, 9. Денис Николов (капитан), 17. Мохамед Сила, 2. Стефан Стефанов, 6. Стойчо Стойков, 8. Кристиан Коцов, 14. Александър Соколов, 10. Александър Иванов, 15. Милчо Милчев, 7. Денис Георгиев, 16. Деян Захариев.
Треньор: Диян Попов

Дреновец: 22. Юлиян Весков, 11. Александър Кирилов, 20. Людмил Иванов, 5. Костадин Илиев, 6. Християн Илиев, 13. Калоян Цветков (капитан), 4. Ангел Каишев, 16. Янек Кирилов, 10. Денис Димитров, 7. Георги Стоянов, 9. Александър Веселинов.
Треньор: Александър Петров