Предричат “Златната топка” за Белингам в бъдеще
Мика Ричардс начерта бляскаво бъдеще за полузащитника на Реал.

Бившият играч на Манчестър Сити Мика Ричардс вярва, че новата звезда на Реал Мадрид Джуд Белингам ще спечели “Златната топка” в близко бъдеще.

Английският национал показа най-доброто от себе си при победата на “кралете” с 3:2 в Шампионската лига срещу Наполи, като асистира за гола на Винисиус Жуниор в 27-ата минута и след това се разписа в 34-ата минута.

След като бе награден с наградата Играч на мача, Белингам беше интервюиран на стадион “Диего Армандо Марадона”.

Интервюиращият го сравни с Джейми Карагър, когато се защитава, и Тиери Анри, когато атакува, а Мика Ричардс сподели, че “Златната топка” скоро ще е притежание на Джуд.

Реал Мадрид плати 103 милиона евро това лято, за да привлече Белингам от Борусия Дортмунд на “Сантяго Бернабеу”.

Досега той оправдава цената си, отбелязвайки 8 гола и давайки 3 асистенции в 9 мача в различни състезания този сезон.