Пропуски в края лишиха Сити от три точки като гост на Уест Хем
"Гражданите" стигнаха до 1:1 при визитата си в Лондон

Манчестър Сити продължава с колебливите си изяви в Премиър лийг, след като днес стигна до равенство 1:1 при гостуването на Уест Хем в двубой от 6-ия кръг.

Михаил Антонио даде преднина на „чуковете“ през първото полувреме, а Фил Фодън изравни малко след почивката.

Двата тима си размениха по едно полувреме – домакините бяха по-дейни през първите 45 минути, а „гражданите“ доминираха през втората част.

В 18-ата минута Владимир Куфал центрира в пеналта на гостите, където Михаил Антонио с ефектна задна ножица порази целта – 1:0.

Шест по-късно Кансело направи добро включване отляво, но при паса му към далечната греда Марез не успя да засече в опразнения ъгъл.

В 51-ата минута Кансело центрира остро отляво, Фил Фодън успя да овладее с гръб към вратат, след което се заъвртя и прати в близкия на вратаря ъгъл за 1:1.

До края на двубоя Манчестър Сити направи няколко сериозни пропуска, като най-фрапантни бяха на Рахийм Стърлинг. В добавеното време стражът на „чуковете“ отрази удар на Марез, топката се отби в гредата и излезе в корнер, а след него реферът свири последния съдийски сигнал.

Така Сити и Уест Хем, които имаха преди началото на мача 7 точки, се изравниха с Тотнъм и Челси по точков актив.