ПСЖ завърши първи в Група “Н” след бой по Истанбул ББ
Неймар избухна с хеттрик при разгром с 5:1

ПСЖ разгроми с 5:1 Истанбул Башакшехир в последния мач от Група “H”. Двубоят трябваше да се изиграе вчера, но срещата беше прекъсната след четвърт час игра след разразил се расистки скандал, в който беше замесен четвъртия съдия Себастиан Колцеску (Румъния). Реферът обиди на расистка основа Пиер Уебо от щаба на турския тим, след което мачът беше прекратен.

Днес се изиграха оставащите минути от двубоя, а френският тим записа категорична победа.

Главни действащи лица в днешния голов спектакъл бяха двете звезди на парижани – Неймар и Мбапе. Бразилецът отбеляза в 21-ата, а в 37-ата удвои. Мбапе беше точен от дузпа в 42-ата, а след почивката Неймар (50`) оформи своя хеттрик.

Мехмет Топал отсрами гостите с попадение в 57-ата, а пет по-късно Мбапе оформи крайното 5:1.

С изразителния успех ПСЖ оглави своята група с 12 точки, колкото има и вторият РБ Лайпциг. Манчестър Юнайтед остава трети с 9 точки и ще играе в Лига Европа, а Истанбул ББ е последен с 3 и напуска европейската сцена.