РБ Лайпциг е за кратко на върха в Германия след бой по Фрайбург
"Биковете" нямахе проблеми у дома и спечелиха с 3:0 двубоя от 7-ия кръг

РБ Лайпциг се наложи с 3:0 над Фрайбург у дома и за кратко се изкачи на върха в класирането на Бундеслигата. „Биковете“ имат вече 16 точки, с една повече от Байерн Мюнхен и Борусия Дортмунд, които играят по-късно днес от 19:30 часа. Както и да завърши дербито на кръга, то Лайпциг ще бъде изместен от първото място. Фрайбург остава 14-и с 6 точки.

Домакините можеха да водят с два гола до 20-ата минута, но гредата спаси на два пъти отбора на гостите при удари на Орбан и Форсберг.

Резултатът на „Ред Бул Арена“ откри Конате в 26-ата минута след асистенция на Мукиеле.

Доминацията на „биковете“ продължи и след почивката, но вторият гол падна чак в 70-ата минута. Тогава Забитцер реализира от дузпа, а минута преди края на редовното време Анхелиньо добави трети гол след удар от фаул.