РБ Лайпциг с първи трофей – спечели Купата на Германия
Разенбалшпорт вдигна трофея, въпреки че игра повече от час с 10 играчи

РБ Лайпциг написа най-вълнуващата страница в своята история, след като успя да спечели Купата на Германия след драматична победа след изпълнение на дузпи във финалния дуел с Фрайбург.

Четвъртият в Бундеслига Разенбалшпорт извоюва първия си трофей, независимо че игра повече от час с човек по-малко в напрегнатия сблъсък на “Олимпиящадион” в Берлин.

Редовното време и продълженията завършиха 1:1, а РБ Лайпциг взе превес при дузпите – 4:2, за да стигне най-после до жадувания успех след два загубени финала – през 2017 и 2021 година.

Maксимилиан Егещайн даде аванс на Фрайбург, играещ на финал за Купата на Германия за първи път в 19-ата минута, но в 76-ата Кристофър Нкунку изравни за Лайпциг.

РБ Лайпциг с първи трофей - спечели Купата на Германия 1

Разенбалшпорт игра с човек по-малко след 57-ата минута на двубоя, след като Марсел Халстенбер получи червен картон.

В продълженията се стигна до няколко инфарктни ситуации, включително три греди.

Още във втората минута на първия 15-минутен период Фрайбург бе на косъм от гола. Втората греда стана факт в 104-тата минута, като при добавката на почти празна врата Ермедин Демирович стреля над гредата.

В 115-ата минута пък напречния стълб на вратата на Питър Гулачи пак спаси Лайпциг – този път след удар на Яник Хаберер.

РБ Лайпциг стана 26-ият клуб, успяващ да спечели трофея за Купата на Германия.