Реал Мадрид се издъни срещу опашкаря Елче
"Кралския клуб" стигна само до 1:1 при визитата си на новака

Реал Мадрид пропусна да се изравни по точки с Атлетико на върха в Ла Лига, след като направи 1:1 като гост на Елче. Лука Модрич отбеляза за тима на Зинедин Зидан преди почивката, а точката за домакините донесе Фидел с гол от дузпа през втората част. Реал Мадрид е втори с 33 точки, а Елче 15-и с 16 точки.

Късметът покри домакините в 13-ата минута, когато след удар на Марсело топката се отби в напречната греда и тупна на самата голлиния.

Седем по-късно Марко Асенсио шутира от над 20 метра, кълбото се отби в напречната греда, а при добавката Лука Модрич прати с глава в мрежата.

Реферът на двубоя отсъди дузпа за „кралския клуб“ в 36-ата минута за игра с ръка на футболист на домакините, но след проверка на видеоповторение промени решението си, тъй като нямаше нарушение на правилата.

Елче се върна в мача в 52-ата минута, когато Фидел реализира от дузпа.

Лукас Бойе можеше да направи обрата пълен в 63-ата, но след негов удар топката срещна гредата от външната страна.

Карвахал излезе на чиста позиция в 70-ата минута, но вратарят на Елче Едгар успя да спаси, а малко по-късно стражът опази мрежата си от втори гол при пробив на Серхио Рамос.