Реал Мадрид се провали с гръм и трясък срещу третодивизионен тим
"Кралския клуб" беше отстранен от Алкояно на 1/16-финалите за Купата на краля

Испанският третодивизионен Алкояно поднесе истинска сензация в 1/16-финалите за Купата на краля, отстранявайки с 2:1 колоса Реал Мадрид след продължения (в редовното време двубоят завърши при резултат 1:1).

Едер Милитао даде аванс за тима на Зинедин Зидан в последната минута от редовното време на първата част.

В 80-ата минута Хосе Солбес върна Алкояно в мача, а след като не паднаха нови попадения, двубоят влезе в продължения.

Задачата за „кралския клуб“ беше улеснена в 110-ата минута, когато домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон и изгонване на Рамон Лопес.

С числено предимство гостите обаче допуснаха втори гол – в 115-ата Хуанан даде преднина на Алкояно, която се задържа до последния съдийски сигнал.

Така третодивизионния тим взе скалпа на втори елитен отбор, след като вече отстрани и Уеска в турнира.