Реал Мадрид се справи с Билбао на старта, Белингам с дебютен гол
"Лос бланкос" потеглиха в Ла Лига с комфортна победа на "Сан Мамес"

Реал Мадрид стартира успешно новия сезон в Ла Лига, след като победи Атлетик Билбао с 2:0 като гост на “Сан Мамес”. Родриго и новото попълнение Джуд Белингам вкараха попаденията за “белия балет”.

Карло Анчелоти заложи на украинския вратар Андрий Лунин, който заменя контузения Тибо Куртоа. В защита за “лос бланкос” действаха Карвахал, Милитао, Алаба и Фран Гарсия. Звездната покупка на Реал – Джуд Белингам, започна в халфовата линия с Камавинга, Чуамени и Валверде, а нападението на тима бе водено от Винисиус и Родриго Гоеш.

Реал Мадрид се представи по-силно през първото полувреме на “Сан Мамес”, като до почивката вкара и двата си гола. В 28-ата минута Родриго откри резултата след асистенция на Дани Карвахал.

В 36-ата минута Джуд Белингам със страхотен удар от воле направи резултата 2:0. Атлетик Билбао така и не успя да затрудни Лунин до почивката.

През второто полувреме баските изравниха играта, но Реал пак имаше по-добрите положения за гол. Валверде и Винисиус пропуснаха да вкарат трети гол за мадридчани.

В 72-рата минута Иманол Гарсия пропиля добра атака за Атлетик Билбао. В заключителните минути вратарят на домакините отрази шут на резервата Лука Модрич.

Така Реал Мадрид записа комфортна победа в Билбао в първия кръг на Ла Лига, а следващия уикенд гостува на Алмерия.