Реал Мадрид се справи с Наполи като гост в голов спектакъл
"Белите" се наложиха над "небесносините" в зрелище с пет попадения.

Реал Мадрид постигна важна победа над Наполи в сблъсък, състоял се на стадион “Диего Армандо Марадона”.

“Кралете” надвиха “партенопейците” с 3:2 в интригуващ мач от втория кръг в група “C” на Шампионската лига.

Така това бе втора победа за отбора на Карло Анчелоти, който преди това се справи и с Унион Берлин.

Лео Йостигор от състава на домакините откри резултата в 19-ата минута, но в 27-ата минута Винисиус Жуниор възстанови равенството.

Пълният обрат в срещата за “белите” от Мадрид оформи Джуд Белингам в 34-ата минута.

В 54-ата минута обаче Пьотр Жилински отново върна равенството, след като се разписа от дузпа, която бе свирена за игра с ръка на Дани Карвахал.

Федерико Валверде пък в 78-ата минута с хубав изстрел от воле сложи край на спора – 3:2. Попадението бе записано като автогол на Алекс Мерет.

На Реал предстои да се изправи в ШЛ срещу Брага, а Наполи ще премери сили с Унион Берлин.

Наполи – Реал Мадрид (2:3)

1:0 Лео Йостигор (19′)

1:1 Винисиус Жуниор (27′)

1:2 Джуд Белингам (34′)

2:2 Пьотр Жилински (54′) (д.)

2:3 Федерико Валверде (78′)

Стартовите състави на двата отбора:

Наполи: 1. Алекс Мерет, 22. Джовани Ди Лоренцо /к/, 5. Натан, 55. Лео Йостигор, 17. Матиас Оливера, 99. Франк Замбо Ангиса, 20. Пьотр Желински, 68. Станислав Лоботка, 21. Матео Политано, 77. Хвича Кварацхелия, 9. Виктор Осимен

Старши треньор: Руди Гарсия

Реал Мадрид: 25. Кепа Арисабалага, 6. Начо Фернандес /к/, 2. Даниел Карвахал, 22. Антонио Рюдигер, 12. Едуардо Камавинга, 18. Орелиен Чуамени, 15. Федерико Валверде, 8. Тони Кроос, 5. Джуд Белингам, 7. Винисиус, 11. Родриго