Реал нанесе първа загуба на Жирона и оглави таблицата
Джуд Белингам отново се отчете с много солидно представяне за "белите".

Реал Мадрид записа втора поредна победа в Ла Лига и общо шеста такава през сезон 2023/2024г.

В двубой от 8-ия кръг на първенството “кралете” се наложиха с класическото 3:0 при визитата си на Жирона.

По този начин тимът на Карло Анчелоти поне временно оглавява класирането с актив от 21 точки, докато за Жирона това бе първо поражение и отборът е на 3-ата позиция с 19 точки.

В 17-ата минута гостите поведоха в резултата, след като Хоселу се възползва по най-добрия начин от подаване на Джуд Белингам.

Само 4 минути по-късно преднината на Реал бе удвоена след попадение с глава на Орелиен Чуамени.

Окончателно край на интригата сложи Джуд Белингам в 71-ата минута, оформяйки крайното 3:0.

На Реал предстои сблъсък с Наполи през седмицата от Шампионската лига, а след това и мач с Осасуна, докато Жирона ще гостува на Кадис. Bet365 download ще ви позволи да следите в реално време ключовите моменти от мачовете.

Жирона – Реал Мадрид (0:3)

0:1 Хоселу (17′)

0:2 Орелиен Чуамени (21′)

0:3 Джуд Белингам (71′)

Ето и стартовите състави на двата тима:

Жирона: Пауло Гасанига, Дейли Блинд, Алекс Гарсия, Мигел Ортега, Ерик Гарсия, Янхел Ерера, Ян Коуто, Давид Лопес, Савио, Виктор Циганков, Артьом Довбик

Реал Мадрид: Кепа арисабалага, Дани Карвахал, Антонио Рюдигер, Начо Фернандес, Едуардо Камавинга, Орелиен Чуамени, Федерико Валверде, Тони Кроос, Джуд Белингам, Винисиус Жуниор, Хоселу