Ботев Пд не остави шансове на Берое, Бароан блести с хеттрик
"Канарчетата" бяха безпощадни срещу "заралии".

Намиращите се в криза – Ботев Пловдив и Берое, се изправиха един срещу друг в дербито от 12-ия кръг на efbet Лига.

Победители в “битката за Тракия” се оказаха “жълто-черните”, които се справиха с гостите от Стара Загора с 4:1.

По този начин във временното класиране “канарчетата” излизат на 11-ото място с актив от 12 точки, докато “заралии” са на 8-ата позиция с 14 пункта.

Първото попадение в срещата падна в 35-ата минута, когато точен бе Антоан Бароан, а отново той в началото на втората част – 47-ата минута, се разписа, удвоявайки аванса на Ботев.

В 62-а минута вратарят на Берое Хуан Лунгарсо игра с ръка извън наказателното поле и логично бе изгонен с директен червен картон.

Впоследствие се стигна до нова дузпа за домакините, от която точен бе Бароан за хеттрик в мача.

“Заралии” намалиха изоставането си в 86-ата минута чрез Джани Политино, но няколко секунди по-късно Ивелин Попов сложи точка на спора за 4:1.

В следващия кръг Ботев Пловдив ще премери сили с ЦСКА 1948, а Берое ще се изправи срещу Локомотив София.

Ботев Пловдив – Берое Стара Загора (4:1)

1:0 Антоан Бароан (35′)

2:0 Антоан Бароан (47′)

3:0 Антоан Бароан (70′)

3:1 Джани Политино (85′)

4:1 Ивелин Попов (87′)

Ето и стартовите състави на двата тима:

Ботев Пловдив: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 10. Ивелин Попов, 11. Антоан Бароан, 14. Фаустас Степонавичус, 15. Джеймс Ето‘о, 16. Самуел Акере, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Переа, 21. Точукву Ннади, 38. Константинос Балоянис;

Берое: 1. Хуан Лунгарсо, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 6. Джорди Говеа, 8. Божидар Пенчев, 9. Сантиаго Годой, 10. Енцо Ойос, 15. Енцо Барето, 17. Едуин Ласо, 21. Тиаго Сийас, 91. Вини Трибуле