Реал Сосиедад шокира Ман Юнайтед на “Олд Трафорд” на старта в ЛЕ
Кристиано Роналдо се отчете с цял мач за "червените дяволи" за едва втори път през този сезон.

Английският гранд Манчестър Юнайтед допусна грешна стъпка по пътя към спечелването на група “Е” в Лига Европа.

Футболистите на Ерик тен Хаг отстъпиха на Реал Сосиедад с 0:1 на “Олд Трафорд” в първи мач в тази фаза от надпреварата за този сезон.

През идната седмица Манчестър Юнайтед ще гостува на Шериф Тираспол, а Реал Сосиедад ще приеме у дома Омония Никозия.

Най-доброто положение в срещата през първото полувреме дойде в 36-ата минута, когато дори Манчестър Юнайтед стигна до гол. Диого Далот с хубаво центриране намери Кристиано Роналдо, който с глава реализира, но впоследствие попадението на португалеца не бе зачетено заради положение на засада.

Четвърт час след началото на второто полувреме футболистите на Реал Сосиедад получиха правото да изпълняват 11-метров наказателен удар заради игра с ръка на Лаутаро Мартинес. Брайс Мендес се нагърби с изпълнението на дузпата и с хладнокръвно изпълнение преодоля Давид Де Хеа.

До края на срещата домакините имаха нелоши шансове за поне частичен обрат в мача, но с последователни пропуски се отчетоха Каземиро, Джейдън Санчо и Кристиано Роналдо.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Манчестър Юнайтед: 1. Давид Де Хеа, 20. Диого Далот, 5. Хари Магуайър (К), 2. Виктор Линдельоф, 12. Тирел Маласия, 17. Фред, 18. Каземиро, 14. Кристиан Ериксен, 21. Антони, 7. Кристиано Роналдо, 36. Антони Еланга

Резерви: 22. Том Хийтън, 31. Мартин Дубравка, 6. Лисандро Мартинес, 8. Бруно Фернандеш,19. Рафаел Варан, 25. Джейдън Санчо, 29. Аарън Уан-Бисака, 39. Скот МакТомини, 49. Алехандро Гарначо, 55. Зидан Икбал, 55. Чарли МакНийл, 80. Тайлър Фредриксон

Наставник: Ерик тен Хаг

Реал Сосиедад: 1. Алекс Ремиро, 18. Андони Горосабел, 6. Аритц Елустодно, 20. Йон Пачеко, 12. Айен Муньос, 23. Брайс Мендес, 3. Мартин Субименди, 8. Микел Мерино, 21. Давид Силва, 25.Умар Садик 14. Такефуса Кубо

Резерви: 13. Андони Субиауре, 2. Алекс Сола, 4. Асиер Ияраменди, 5. Игор Субелдия, 7. Андер Баренечеа, 11. Мохамед-Али Чо, 16. Андер Гевара, 17. Роберт Наваро, 19. Александър Сьорлот, 22. Бенят Туриентес, 30. Урко Гонсалес, 33. Йон Карикабуру

Наставник: Иманол Алгуасил