Рилски спортист е лидер в НБЛ след успех като гост на Балкан
Тимът от Ботвеград остава без победа у дома след загуба днес с 80:87 (21:17, 12;21, 19:22, 28:27)

Балкан отново не успя да вземе победа на своя „Арена Ботевград“, след като загуби с 80:87 (21:17, 12;21, 19:22, 28:27) от гостуващия Рилски спортист.

Така самоковци вече са лидер във временното класиране с 5 победи и 1 загуба. Балкан е на четвъртото място, като до този момент има две победи и три поражения.

Домакините от Балкан имаха леко предимство в началото на днешната среща, но след втората четвърт тимът на Людмил Хаджисотиров поведе с 21:12.

Рилски спортист владееше инициативата през целия мач и не допусна обрат.

Топ-реализатор за гостите стана Павлин Иванов с 19 точки, Брендън Браун добави 17 точки, а Алекс Симеонов се отличи с 13 т. За домакините най-резултатен беше Божидар Аврамов със 17 точки.

Рилски спортист гостува на Черно море в следващия кръг, а Балкан гостува на Левски Лукойл.