Рома и Унион Берлин напред в Лига Европа след домакински победи
Залцбург и Севиля напускат турнира след загуби съответно от "вълците" и берлинчани

Отборът на Рома се класира за 1/8-финалите на Лига Европа, след като обърна общия резултат срещу Залцбург с домакинска победа с 2:0. “Вълците” загубиха първия мач в Австрия преди седмица, но тази вечер се представиха силно на “Стадио Олимпико” и продължават напред.

Рома изигра страхотно първо полувреме, в което вкара и двата си гола. Точни бяха Андреа Белоти и Пауло Дибала. След почивката “вълците” запазиха аванса си и не допуснаха попадение, като по този начин намериха място в следващата фаза на втория по сила европейски клубен турнир на Стария континент.

Напред в Лига Европа продължава и сензацията в Бундеслигата – Унион Берлин. Берлинчани сразиха Аякс с 3:1 пред своите фенове и загряха по чудесен начин за сблъсъка с Байерн през уикенда. Кнохе, Юранович и Данило Доехи вкараха попаденията за Унион, а точен за амстердамци бе Кудуш.