Рома потрепери, но продължи напред

Отборът на Рома си гарантира място на 1/8 финалите на Лига Европа, след като устиска равенството (1:1) при гостуването си на белгийския Гент. „Римските вълци“ имаха крехка преднина от един гол, постигната в Рим. Така, с общ резултат 2:1, Рома продължава напред в турнира.

Гент започна много активно и стигна до няколко ситуации през първите няколко минути. В 25-тата Безус направи страхотно центриране и Давид прониза вратата на Рома, за да направи общия резултат 1:1. Римляните обаче отговориха много бързо. Мхтариян проби и успя да изведе Джъстин Клуйверт, последния изравни резултата в мача и отбеляза така важния гол на чужд терен.

Белгийците продължиха да търсят попадения. До края на първото полувреме, с пропуски се отчетоха Давид и Оджиджа.

Втората част започна по същия начин, с атаки на домакинския отбор. Белгийците обаче не успяха да реализират и в крайна сметка напускат надпреварата.