С гол в последните секунди Лудогорец стигна до точка срещу Ботев Пд
"Орлите" се спасиха от загубата в 99-ата минута срещу "жълто-черните".

Българският шампион Лудогорец бе близо до това да допусне трета загуба през сезон 2023/2024г. в родната efbet Лига в мача срещу Ботев Пловдив, но в крайна сметка двата отбора завършиха наравно 2:2 на стадион “Хювефарма Арена” в двубой от 9-ия кръг на първенството.

По този начин във временното класиране разградчани заемат 4-ото място с 13 точки, а “канарчетата” са на 11-ата позиция с 9 пункта.

Домакините поведоха в 43-ата минута, когато Оливие Вердон се разписа от дузпа за нарушение на Джеймс Ето’о срещу Кайо Видал.

В 57-ата минута Ивелин Попов възстанови равенството, а Красиан Колев в 83-ата минута също бе точен за Ботев Пловдив.

Якуб Пьотровски обаче в последните секунди на срещата отбеляза и донесе драматично равенството.

В следващия кръг от първенството “орлите” ще гостуват на Локомотив София, а “жълто-черните” ще посрещнат ЦСКА.

Лудогорец – Ботев Пловдив (2:2)

1:0 Оливие Вердон (д) (43′)

1:1 Ивелин Попов (57′)

1:2 Красиан Колев (83′)

2:2 Якуб Пьотровски (90+9′)

Стартовите състави на двата тима:

Лудогорец: 12. Симон Слуга, 6. Якуб Пьотровски, 16. Аслак Фон Витри, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 44. Марсел Хайстер, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо

Старши треньор: Ивайло Петев

Ботев Пловдив: 92. Даниел Кайзер, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Калдерон, 24. Джаспър Хертъм, 28. Янис Карабельов, 38. Константинос Балогианис