Салах донесе първите три точки за Египет на КАН
В среща с три греди, Египет все пак измъкна победата срещу Гвинея-Бисау

Мохамед Салах беше големият герой за Египет в мача срещу Гвинея-Бисау от турнира за Купата на африканските нации. Нападателят отбеляза единственото попадение за крайното 1:0, с което Египет взе първи три точки в надпреварата.

Още във 2-ата минута Мохамед Салах мина покрай защитник и стреля от границата на наказателното поле, но топката се отби в дясната греда.

В 18-ата минута Мостафа Мохамед също стреля и същият стълб на вратата спаси Гвинея-Бисау.

Победният гол падна в 69-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле и Салах я вкара в мрежата. Само няколко минути по-късно Зизо също стреля, но топката за трети път се удари в гредата.

В 82-та Мама Балде Балде направи страхотен пробив, стреля и вкара топката в мрежата, но след проверка на VAR, голът беше отменен.

Така след два кръга Египет зае второто място в група D, където лидер е Нигерия, който отбор се класира в плейофната фаза. Египет е с 3 точки, а Гвинея-Бисау и Судан са с по една.