Мохамед Салах подобри рекорд на Тиери Анри при успеха над Тулуза
Египетският футболист вече има 43 попадения в Европа за Ливърпул

В четвъртък вечер отборът на Ливърпул постигна категорична победа с 5:1 над Тулуза в Лига Европа. Двубоят ще се запомни с рекорд, постигнат от Мохамед Салах. Египетският национал задмина постижение на легендата Тиери Анри.

Звездата на Ливърпул влезе през второто полувреме срещу Тулуза, като в добавеното време вкара петия гол във вратата на Тулуза. Попадението на египтянина бе историческо. Салах се превърна в играча с най-много голове за английски отбор в европейските клубни турнири.

До този момент Мо Салах делеше първото място с легендата на Арсенал и френския футбол – Тиери Анри, като двамата имаха по 42 гола. Анри остава с 42 гола на името си, докато Салах вече има 43 попадения, след като намери мрежата срещу Тулуза.

За Салах голът срещу Тулуза бе втори в Лига Европа за сезон 2023/24. Египетският национал има и 7 попадения в 9 мача в Премиър Лийг, така че прави доста силна кампания.