Салернитана изненада неприятно Лацио
Антонио Кандрева реализира гол-шедьовър

С три гола през второто полувреме Салернитана сътвори малко очакван обрат при гостуването на Лацио в среща от 12-ия кръг на италианската Серия А и записаха победа с 3:1.

Матиa Дзакани даде аванс на “римските орли” в края на първото полувреме и сякаш всичко се развиваше по план за столичани.

След почивката обаче гостите от Салерно осъществиха същинска канонада към вратата на Лацио и стигнаха до втората си поредна победа в първенството.

Бившият играч на столичани Антонио Кандрева изравни с великолепен гол, при който майсторски овладя топката от въздуха, а след това прехвърли излезлия напред вратар на домакините Иван Проведел с изящен удар.

След това точни бяха аржентинецът Федерико Фацио и сенегалецът Булайе Диа, а това означаваше, че Салернитана се изкачва на девета позиция във временното класиране, на осем точки зад четвъртия Лацио.