Сърбия пребори трудно Азербайджан с голове на Митрович
Кипър спечели у дома срещу Словения

Сърбия спечели с 2:1 визитата си на Азербайджан в третия кръг от квалификациите за Световното в Катар в Зона Европа.

В герой за гостите се превърна Александър Митрович, който вкара две попадения. Нападателят на Фулъм откри резултата в 16-ата минута на двубоя. В 59-ата Махмудов изравни от дузпа, а 9 минути преди края на редовното време Митрович се разписа за крайното 1:2.

Така Сърбия е едноличен лидер в Група А със 7 точки, следван от Португалия с 4, като „мореплавателите“ гостуват по-късно днес на Люксембург.

Словения стартира квалификациите в Група Н с изненадващ успех с 1:0 над Хърватия, след което обаче допусна загуба с 1:2 от Русия, а днес селекцията на Матиаш Кек допусна ново поражение – този път с 0:1 като гост на Кипър. Единственият гол в мача отбеляза Йонас Питас в 42-ата минута.

След успеха Кипър излезе на второто място в класирането с 4 точки. Първи е Русия с пълен актив от 6 точки след два изиграни мача.