Жалко: България се бори, но Италия си тръгна с трите точки
"Скуадра адзура" победи с 2:0 на "Васил Левски", спорна дузпа им даде ценен аванс

България допусна втора загуба в група С от квалификациите за Мондиал 2022. Националите ни бяха победени с 0:2 от Италия на Националния стадион “Васил Левски”.

Нашите национали започнаха много по-добре от предния мач с Швейцария. Първата по-сериозна опасност дойде в наказателното на Италия, когато след тъч топката стигна до Спас Делев, а той свали към Гълъбинов, който веднага стреля, но Донарума улови.

Малко по-късно Киеза получи в коридор след шпагат на Сисиньо и беше напът да стреля, но Божиков успя да се хвърли в краката му и изчисти в корнер.

В 20-та минута Делев проби отляво към наказателното поле и пробва да върне пас към дузпата за Гълъбинов, но топката беше пресечена.

В 39-та Белоти получи топката в наказателното поле и пробва изстрел с обръщане, но ударът беше блокиран от защитник в червено-бяло.

В 43-та минута Италия получи дузпа. Главният съдия посочи бялата точка след минимален контакт между Димов и Белоти, който падна театрално в пеналта. Именно нападателят застана зад топката и стреля мощно в долния ляв ъгъл на Илиев. Вратарят ни хвана посоката, но не успя да спаси.

Десет минути след почивката главният съдия отното се отличи с отсъждане в ущърб на нашите национали. Спас Делев пусна отличен пас към Карагерен близо до аута, той веднага пробва да върне към дузпата, а там паднал на шпагат футболист на гостите сякаш игра с ръка, но Винчич остана безмълвен.

В 72-та минута Белоти надбяга Валентин Антов и видя Пламен Илиев излязъл напред. Нападателят се опита да прехвърли стража и топката летеше заплашително, но се отби в десния страничен стълб на вратата.

Осем минути преди края гостите решиха всичко в мача. Инсине и Верати разиграха отляво на наказателното поле и крилото на Наполи пусна пас към Локатели, който успя да спре топката и да я насочи технично в далечния ъгъл на Илиев за 0:2.

Така с втората си поредна загуба нашите национали остават на последното място в група С с 0 точки и -4 голова разлика.

България – Италия 0:2