Сензация във Виена! Джокович взе само три гейма срещу италианец
Лоренцо Сорего записа победа с 6:2; 6:1 над световния №1

Италианецът Лоренцо Сорего сътвори сензацията на турнира във Виена, след като елиминира на четвъртфиналите №1 в света – Новак Джокович. Сърбинът взе едва три гейма в двата сета (2:6; 1:6)  и закономерно напусна надпреварата.

Джокович бе пробит пет пъти в мача, а италианският тенисист спаси всички шест точки за пробив. Сърбинът сякаш нямаше желание да бъде на корта и логично го напусна след 70 минути игра. 25-годишният Сонего, който влезе в основната схема като щастлив губещ от квалификациите, се класира за първи път в кариерата си на полуфинал в турнир от сериите АТП 500. Така Синего ще срещне победителя от мача Григор Димитро – Дан Еванс, който се играе тази вечер.

Иначе по-рано през деня Кевин Андерсън преодоля Даниил Медведев, а контузия попречи на Доминик Тийм да покаже най-добрата си игра и допусна поражение от Андрей Рубльов.