Сепси срази Динамо Букурещ три дни преди реванша с ЦСКА
Възпитаниците на Ливиу Чоботариу постигнаха трета поредна победа във всички турнири

Отборът на Сепси разби Динамо Букурещ с 3:0 като гост в двубой от третия кръг на румънската елитна дивизия. Съперникът на ЦСКА в Лига на конференциите показа, че се намира в доста добра форма и постигна трета поредна победа във всички турнири. Преди няколко дни Сепси надви “армейците” с 2:0 в София и очаква комфортно реванша в четвъртък.

Докато ЦСКА отложи своя мач от Първа лига в третия кръг, то за Сепси явно не е проблем да играе през три дни и да записва победи. С класическата победа над Динамо Букурещ, воденият от Ливиу Чоботариу отбор излезе на трето място във временното класиране, като е на две точки зад лидера ФКСБ, който пък е противник на ЦСКА 1948 в Лига на конференциите.

Сепси поведе в мача срещу Динамо Букурещ в края на първата част с попадение на Павол Сафранко. През втората част гостите отбелязаха още две попадения чрез Алими и Аганович.

В четвъртък от 20:00 ч. Сепси посреща ЦСКА за реванша от втория предварителен кръг на Лига на конференциите.