Серхио Рамос спря Реал Мадрид, а Севиля спечели точка срещу “кралете”
Севиля и Реал Мадрид не се победиха и завършиха наравно 1:1 на „Рамон Санчес Писхуан“ в един от най-интригуващите мачове от десетия кръг на Ла Лига. Двубоят бе специален за Серхио Рамос, който за първи път се изправи срещу бившия си тим, след като напусна през 2021 година. Испанският бранител имаше шансове за гол, като не пропусна да се включи в две мелета с играчите на Реал.

„Кралският“ клуб запазва първата си позиция във временното класиране с актив от 25 точки. Андалусийци са 13-и с едва 9. В следващия кръг Реал Мадрид гостува на Барселона в Ел Класико, като преди това има мач с Брага в Шампионска лига. За Севиля предстоят домакинство на Арсенал и гостуване на Кадис.

Срещата започна много интересно и с натиск на Реал Мадрид. Още в третата минута топката влезе в мрежата на Севиля, след като се стигна до разбъркване в наказателното поле, Джуд Белингам намери Федерико Валверде, който стреля от малък ъгъл, топката рикошира в крака на Серхио Рамос е навести вратата на андалусийци, но след преразглеждане с ВАР се оказа, че Белингам е бил в засада и голът не бе признат.

Само пет минути след това се стигна до изключително дискусионна ситуация. В половината на Реал имаше сблъсък между Родриго и Лукас Окампос, при което аржентинецът падна на земята. Съдията Рикардо де Бургос Бенгоечеа не отсъди нарушение и играта продължи, но впоследствие наду свирката, което не бе чуто от играчите на столичния тим и Джуд Белингам я прати във вратата, като очаквано, попадението не бе зачетено, а това разгневи гостите.

В 74-ата минута Севиля изненадващо излезе напред в резултата. След центриране отляво Юсеф Ен Несири засече с глава и нанесе удар, който рикошира в Дейвид Алаба и остави безпомощен Кепа Арисабалага.

Само четири минути след това Реал Мадрид стигна до изравнително попадение. При центриране отдясно от свободен удар Тони Кроос качи топката на главата на Дани Карвахал, който нанесе превъзходен удар в близкия ляв ъгъл и не остави шансове на вратаря – 1:1.

В 81-вата минута Серхио Рамос засече с глава и бе много близо до това да вкара на бившия си тим, в който прекара 16 години, но сънародникът му Кепа Арисабалага се отчете с блестяща намеса. Дълбоко в добавеното време при центриране на Сусо от свободен удар близо до наказателното поле Рамос нанесе удар от много близка дистанция, но не уцели вратата, а това бе и последното интересно положение в срещата.