Миньорите записаха първи пълен успех от февруари насам

Затъналият в зоната на изпадащите в Бундеслигата Шалке 04 записа първата си победа от февруари насам, надигравайки четвъртодивизионния Швайнфурт с 4:1 в среща от първия кръг в турнира за Купата на Германия.

Успехът за Миньорите, които имат в актива си само две точки след шест изиграни кръга в първенството, и този път не дойде без трудности, независимо че двубоят се проведе в Гелзенкирхен, след като аматьорският клуб се съгласи да се откаже от домакинството си.

Непретенциозният Швайнфурт поведе с гол на Мартин Томан осем минути преди почивката, а в средата на втората част пропусна да реализира и дузпа, с която резултатът щеше да бъде изравнен – 2:2.

С два гола за Шалке 04 се отличи Алесандро Шьопф, а по веднъж точни бяха Ведад Ибишевич и Бенито Раман.