Шестзвезден Берое окупира върха след най-изразителен успех при Херо

Доминиращ Берое възроди спомена за шампионския си тим от 1986 година, след като с оглушителна победа с 6:0 над безволев Ботев (Враца) окупира лидерската позиция в Първа лига.

Ансамбълът на Димитър Димитров се наслаждаваше на тотално превъзходство през цялото игрово време, а успехът му можеше да придобие и още по-внушителни измерения, имайки предвид, че домакините отправиха внушителните 12 точни удара в очертанията на вратата, пазена от Красимир Костов.

Беройци оглавиха подреждането с 8 точки, точно колкото има и Царско село, но старозагорци имат доста по-добра голова разлика – 11:3.

Заралии унищожиха интригата в двубоя още преди почивката, когато в рамките на шеметни 16 минути Гаюс Макута се разписа два пъти, а между точните му удари Иван Минчев оплете топката в мрежата с топовен изстрел от 25 метра – гол, който със сигурност би претендирал за попадение на кръга.

Смущаващата разлика в класите продължи да се набива в очи и след подновяването на играта, а тайфунът, преминаващ в близост до вратата на Костов произведе нови голове.

С дубъл се отчете и дейният Алиун Фал, а запомнящи се минути имаше и Кийлън Лебон.

Французинът се появи в игра четвърт час след антракта, а секунди по-късно вече в прегърдките на своите съотборници. Съвсем скоро след попадението пък Лебон бе заменен от Димо Бакалов. Статистиците отчетоха, че е престоял на терена осем минути.

Това бе и най-изразителният успех на Берое под ръководството на Димитър Димитров. Любопитно е да се отбележи, че най-голямата победа до този момент също беше над врачани – миналия октомври старозагорци триумфираха с 4:0.

БЕРОЕ – БОТЕВ (ВРАЦА) 6:0 (3:0)

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Гаюс Макута (24); 2:0 Иван Минчев (32); 3:0 Гаюс Макута (42); 4:0 Алиун Фал (48), 5:0 Кийлън Лебон (62); 6:0 Алиун Фал (68)

Берое: Християн Василев, Теди Мезаг, Александър Цветков (кап) (59 – Кийлън Лебон, 67 – Димо Бакалов), Гаюс Макута, Алиун Фал, Ибрахима Конте (67 – Октавио), Илиас Хасани, Александър Василев, Стив Фуртадо, Георги Ангелов, Иван Минчев (67 – Радослав Апостолов, 74 – Джунейт Али)

Треньор: Димитър Димитров

Ботев Вр: Красимир Костов, Аласане Н‘Диайе, Атанас Зехиров, Валери Домовчийски (кап) (74 – Даниел Гаджев), Венцислав Керчев, Даниел Генов (46 – Том), Димитър Буров, Ивайло Михайлов (60 – Чавдар Ивайлов), Илия Миланов, Христо Златински (61 – Владислав Узунов), Юлиан Ненов (46 – Петър Атанасов)

Треньор: Антонио Здравков

Съдия: Никола Попов