Шиникова остана на крачка от финала на двойки в Сеул
Българката и представителката на домакините Су Йон Ян загубиха на полуфиналите от южнокорейките Цзи Чой и На-Ле Ан с 0:6, 2:6

Родната тенисистка Изабелла Шиникова остана на крачка от финалите на двойки на турнира WТА 125 на твърди кортове в Сеул (Република Корея) с награден фонд 115 хиляди долара. Българката и представителката на домакините Су Йон Ян загубиха на полуфиналите от южнокорейките Цзи Чой и На-Ле Ан с 0:6, 2:6.

Чой и Ан не оставиха шанс на своите опонентки в първия сейт, в който не загубиха гейм. Победната серия продължи и във втората част с три поредни гейма, а в крайна сметка затвориха сета при 6:2 в своя полза.

На сингъл Шиникова достигна до четвъртфиналите и със спечелените точки ще се изкачи с 20 места в световната ранглиста до номер 206.