Швеция се справи с Армения и гледа с оптимизъм към Евро 2020
"Тре кронур" надви с 3:1 съперника в последната проверка преди началото на европейския шампионат

Швеция победи с 3:1 Армения в последната си официална проверка преди старта на Евро 2020.

Първата по-сериозна възможност в срещата се откри пред скандинавците още в 8-ата минута, когато Емил Форсберг центрира от ъглов удар, Орченко увисна при опита си да избие, но Екдал не успя да прати топката в мрежата.

В 15-та минута “тре кронур” все пак поведе. Емил Форсберг се разписа след прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

Малко след половин час игра Маркус Даниелсон засече центриране на Форсберг от ъглов удар и удвои преднината на Швеция, а само пет минути по-късно Себастиан Ларсон реализира и дузпа за 2:0.

Почетното попадение за арменците дойде в 64-тата минута Бичахчен намали, но в 85-та Маркус Берг сложи точка на спора за крайното 3:1.