Швейцария и Турция стартираха с победи в европейските квалификации
"Кръстоносците" разгромиха Беларус, докато Турция надви Армения като гост

Швейцария разби Беларус с 5:0 като гост в двубой от квалификационна група I в битката за Евро 2024. “Кръстоносците” бяха перфектни в първия си мач и дадоха заявка за първото място в групата, като в друг двубой Израел и Косово направиха 1:1.

Футболистът на Лугано – Ренато Щефан, вкара хеттрик във вратата на Беларус през първото полувреме. След почивката Гранит Джака и Зеки Амдуни отбелязаха по веднъж за “кръстоносците”. В следващия си мач в групата Швейцария приема Израел в доста по-сериозно предизвикателство.

Турция също стартира с победа в мач от група D на европейските квалификации. Селекцията на Щефан Кунц надви Армения с 2:1 като гост в Ереван. Озан Кабак си вкара автогол в началото на срещата, но малко след това Кокчу изравни за турците. Южните ни съседи стигнаха до успех с гол на резервата Керем Актурукоглу в 64-ата минута.

В следващия си мач отборът на Турция ще приеме Хърватия на 28 март, докато Армения ще играе контрола с Кипър в същия ден, тъй като почива в група D.