Швейцария победи Унгария 3-1 след силно първо полувреме
„Кръстоносците“ започнаха с победа срещу „Маджарите“.

Швейцария стартира с успех 3-1 срещу Унгария своята кампания на Евро 2024 като „Кръстоносците“ играха изключително силно през първото полувреме и имаха 2 чисти гола преднина на почивката, а през втората част сблъсъкът беше равностоен като двете държави си размениха по един гол.

Играчът на Лудогорец Квадво Дуа вкара първият гол в мача в 12тата минута, а Швейцария успя да постигне 2 гола преднина в последната минута на редовното време.

Барнабаш Варга върна надеждите на „Маджарите“ в 66тата минута след асистенция от голямата звезда на тима и капитан Доминик Собослай като Унгария хвърли всички сили в края на двубоя в търсене на изравнителен гол, но Швейцария се възползваха от груба грешка в защитата на „Маджарите“ в добавеното време и нападателят на Монако Бреел Емболо реши всичко с много красив прехвърлящ удар сам срещу вратаря.

Останалите 2 отбора в групата са Германия и Шотландия.