Силен мач за Петко Христов срещу Болоня
Специя с домакинско равенство срещу бившия тим на Вальо Антов

Специя направи равенство 2:2 с Болоня във втория мач в неделя от петия кръг на Серия А. Българският национал Петко Христов ббе на терена през всичките 90 минути, като статистиката показа най-добри показатели в защита за родния бранител.

Българският защитник завърши срещата с 4 изчиствания, 3 пресичание, 2 шпагата и 2 от 2 спечелени дуела на земята. Във всеки един от показателите той бе по-добър от своите съотборници в отгбрана Якуб Кивиор и Димитрис Николао.

Болоня откри резултата още в седмата минута чрез Марко Арнаутович. Преди почивката Специя стигна до изравнителен гол чрез Симоне Бастони. През втората част домакините направих обрат, като в 54-ата минута при изпълнение на пряк свободен удар Йерди Схаутен си вкара автогол.

Болоня показа характер и стигна до точка. В 64-ата минута Арнауточив се разписа за 2:2. Така Специя и Болоня си поделиха по една точка.