Созопол матира Спортист с гол в последната минута
Отборът на Маргарит Димов спечели с 2:1 домакинството от 30-ия кръг

Созопол стигна до инфарктна победа с 2:1 над гостуващия Спортист (Своге) в мач от 30-ия кръг на Втора лига. Молдованов откри от дузпа в 10-ата, а гостите изравниха седем минути преди края на двубоя. В 90-ата обаче Гюзелев вкара попадение с цената на три точки. Така Спортист остава трети с 47 точки, докато Созопол събра 35 и измести от седмото място Миньор.

В 6-ата минута Цветомир Тодоров опита да открие резултата с ефектна задна ножица, но ударът му мина покрай целта.

Две по-късно домакините получиха дузпа за нарушение срещу капитана Кюморджиев, а в 10-ата Диян Молдованов бе точен от бялата точка – 1:0.

Малко след това Созопол бе близо до втори гол, но бранител се намеси и изби топката, преди тя да влезе във вратата.

В 34-ата Цветомир Тодоров изведе добре Ферадов, той прехвърли излезлия Кунчев, но топката мина покрай десния страничен стълб.

Гостите се добраха до изравнителен гол в 83-ата минута. Стивън Славков засече от воле избита топка, вкарвайки красив гол за Спортист.

Точката обаче се изплъзна на гостите в последната минута, когато Венци Гюзелев вкара за крайното 2:1.

Созопол – Спортист 2:1
1:0 Молдованов (10-д)
1:1 Славков (83)
2:1 Гюзелев (90)

Стартови състави:

Созопол: 24. Росен Андонов, 23. Диян Молдованов, 2. Мариян Димитров, 5. Георги Радев, 11. Петър Кюморджиев, 20. Цветомир Тодоров, 10. Яни Николов, 91. Антонио Ласков, 15. Димитър Жеков, 99. Борис Тютюков, 7. Ариф Ферадов

Спортист: 1. Стефано Кунчев, 5. Джулио Чарлов, 3. Борислав Христов, 19. Богомил Богомилов, 17. Галин Ташев, 13. Кирил Янакиев, 7. Томи Костадинов, 22. Кристиян Кочилов, 18. Деян Христов, 11. Валентин Йосков, 80. Мартин Михайлов

СТАДИОН: “Арена Созопол”, гр. Созопол
ГЛАВЕН СЪДИЯ: Димитър Желязков