Спартак (Плевен) отново поведе колоната на Северозапад
Плевенчани разгромиха без проблеми Левски (Левски)

Увереният тим на Спартак (Плевен) се поздрави с комфортна победа с 4:0 над Левски (Левски) в мач от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига и си възвърна лидерската позиция във временното класиране.

Формацията, предвождана от Красимир Бислимов, поведе в резултата още в 11-ата минута, когато Кристиян Иванов порази целта след асистенция на Алекс Георгиев.

Осем минути след почивката капитанът на плевенчани Иво Върбанов дублира преднината на своя тим с глава, а с приближаването на средата на второто полувреме Мартин Милков покачи на 3:0.

Крайният резултат бе оформен от влезлия като резерва Христо Спасов, който беше най- съобразителен след разбъркване пред вратата на гостите от Левски.

Успехът на Спартак можеше да придобие и още по-внушителни размери, но Милков Преслав Антонов, Кристиян и Виктор Иванови пропуснаха да се разпишат от изгодни позиции.

Победата върна плевенчани на първото място в класирането с 26 точки, колкото има и вторият Локомотив (Горна Оряховица), който е играл мач повече. На трета позиция е Севлиево с 23.

Следващата събота Спартак гостува именно на “железничарите” в сблъсък, който се очаква с голям интерес.

Спартак: 30. Иван Георгиев, 5. Иво Върбанов (капитан), 23. Лъчезар Ковачев, 21. Валентино Макавеев, 17. Алекс Георгиев, 6. Виктор Иванов, 24. Иво Иванов, 8. Клаубер Касио Сантана, 20. Мартин Милков, 7. Кристиян Иванов, 18. Преслав Антонов.

Треньор: Красимир Бислимов

Левски Левски: 16. Мариян Йотов, 2. Цветослав Игнатов, 5. Веселин Митев, 13. Теодор Михайлов, 20. Цветомир Димитров, 15. Тихомир Тодоров, 10. Траян Димитров, 8. Ивайло Раденцов (капитан), 19. Венцислав Миленов, 7. Леон Илиев, 14. Евгени Систов.

Треньор: Дочко Дочев