Стилиян Джоров стигна до битката за бронза

Два медала спечелиха днес българските борци в класическия стил на европейското първеснтво за момчета, провеждащо се в “Асикс Арена“ в София.

Сребро и бронз за България, Ердал Галип ще се бори за титлата 1

В категория до 41 килограма Альоша Илиев се окичи със сребърен медал, след като загуби с технически туш (0:8) финалната схватка срещу Давид Валиев (Русия).

При 75-килограмовите Мартин Шишеков извоюва бронзов медал след изразителна победа с 9:0 над сърбина Душан Стокич в малкия финал.

Сребро и бронз за България, Ердал Галип ще се бори за титлата 2

Стефан Стефанов (в категория до 44 кг) остана пети, след като бе туширан от Илия Кандалин (Русия).

Силни изяви имаха и борците ни в свободния стил, като утре поне двама от тях ще излязат на тепиха в спор за отличията.

В категория до 62 килограма Ердал Галип ще се бори за европейската титла, след като на полуфиналите разгроми Аврам Мостапулов (Гърция) – 9:0.

Сребро и бронз за България, Ердал Галип ще се бори за титлата 3

В спор за златния медал състезателят на “Черноморец – св. стил” (Бургас) ще се изправи срещу руснака Смаил Касаунов.

Бронзово отличие пък ще атакува Стилиян Джоров (категория до 68 кг), а Есад Боздали (категория до 38 кг) и Онур Яшар (85 кг) ще трябва да минат през репешажите по пътя до малкия финал.

Боздали ще се борис Борбош Красински (Полша), а Яшар – с Максим Богалос (Латвия).

Снимки: БФ Борба, Костадин Андонов