Страхил Попов с асистенция при победа на Юмраниеспор
Българският бранител изигра силен мач за своя клуб срещу Анкарагюджу

Тимът на Юмраниеспор спечели гостуването си на Анкарагюджу с 2:1 в мач от 15-ия кръг на турската Суперлига. Българският бранител Страхил Попов изигра цял мач за победителите, като се отличи с асистенция и помогна на своя отбор да направи обрат.

Анкарагюджу поведе още във 2-рата минута на двубоя с попадение на Захид Гаяс. Седем минути след това Попов асистира на Даниел Авону, който вкара за 1:1. Малко преди почивката Авону отново беше точен за 2:1 и донесе важен успех на Юмраниеспор.

Цялостното представяне на българския футболист в мача бе на високо ниво. След края на двубоя, Страхил Попов беше един от тримата в неговия отбор с оценка над 8.0 по десетобалната система.

Отборът на Юмраниеспор вече е с актив от 10 точки и се измъкна от последното място в класирането. Тимът на Анкарагюджу пък е 11-и с 16 пункта.