Тайфунът “Ливърпул” отвя Кристъл Палас на “Селхърст Парк”
Мърсисайдци попиляха лондончани със 7:0 в мач от 14-ия кръг

Шампионът Ливърпул разгроми със 7:0 Кристъл Палас в мач от 14-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци тотално надиграха своя съперник, като головата фиеста на „Селхърст Парк“ започна още в 3-ата минута с попадение на Минамино.

До почивката Садио Мане (35) и Роберто Фирмино (44) увеличиха аванса на гостите.

Тимът на Юрген Клоп продължи с наказателната си акция и след почивката.

Джордан Хендерсън покачи на 4:0 в 52, а Фирмино записа още един гол на сметката си в 68-ата.

Звездата на тима Мохамед Салах влезе като резерва през второто полувреме, а в края на двубоя вкара още две попадения за Ливърпул. Египтянинът се разписа в 81-ата, както и три минути по-късно, оформяйки крайното 0:7.

Ливърпул е на върха в таблицата с 31 точки, на шест пред Тотнъм, който е с мач по-малко. Кристъл Палас остава на 12-ото място с 18 точки.