Тотнъм преодоля Стоук Сити в четвъртфиналите от Купата на Лигата
Тимът на Жозе Моуриньо си осигури място във финалната четворка след успех с 3:1

Тотнъм се класира за полуфиналите за Купата на Лигата след победа с 3:1 над Стоук Сити. Така „шпорите“ се присъединиха към Брентфорд и Манчестър Сити, а последният претендент за трофея ще бъде определен след края на двубоя Евертън – Манчестър Юнайтед, който се играе днес от 22:00 часа.

Тимът на Жозе Моуриньо не срещна сериозна съпротива през първите 45 минути, а в средата на полувремето „шпорите“ откриха с попадение на Гарет Бейл след пас на Хари Уинкс.

В 34-ата Деле Али пропусна добра възможност да удвои, след като вратарят на „грънчарите“ Лонерган изби негов удар с крак.

Джордан Томпсън върна надеждите на домакините в 53-ата минута, но Бен Дейвис възстанови аванса на Тотнъм в 70-ата.

Няколко минути по-късно резервата в днешния мач Хюн-Мин Сон вкара трети гол, който беше отменен заради съмнителна засада.

Хари Кейн оформи крайния резултат в 81-ата след асистенциа на Муса Сисоко.