Тотнъм спря черната серия с класика над Лийдс
Кейн, Сон и Алдервейрелд се разписаха за тима на Моуриньо

Тотнъм прекъсна серията от четири поредни мача без победа във Висшата лига, след като се наложи с класическото 3:0 над новака Лийдс в първия мач за двата тима за новата 2021 година.

Грешка при изнасянето на топката от страна на вратаря Мелие в 27-ата минута доведе до извеждащо подаване за Бергвайн, който обаче беше фаулиран от Алиоски в наказателното поле и „шпорите“ получиха дузпа. Звездата на тима Хари Кейн беше безпогрешен от бялата точка, давайки преднина на домакините в 29-ата.

В 41-ата Хюн-Мин Сон увеличи аванса на лондончани след подаване на Кейн, а след почивката южнокореецът асистира на Тоби Алдервейрелд, който оформи крайното 3:0.

В добавеното време на втората част Мат Дохърти беше изгонен заради втори жълт картон.

Тотнъм вече е с 29 точки и се завърна в Топ 3, измествайки Лестър, като „лисиците“ имат същия точков актив, но са с по-лоша голова разлика. Лийдс остава на 11-ата позиция с 23 точки.