Тотнъм успя да пречупи Уикъмб с късни голове в ФА Къп
"Шпорите" спечелиха с 4:1, но до 86-ата минута резултатът беше равен

Тотнъм се класира за 5-ия кръг на ФА Къп след успех с 4:1 над Уикъмб Уондърърс.

„Шпорите“ направиха куп пропуски и дори срещата можеше да влезе в продължения, но с три гола в края на второто полувреме тимът на Жозе Моуриньо си спести главоболията срещу последния в класирането на Чемпиъншип.

Уикъмб направи добро първо полувреме, като 25-ата минута домакините стигнаха до откриващо попадение. Икпеазу напредна добре отдясно и при негов удар топката беше отклонена от Давинсон Санчес към Ониединма, който прати в мрежата зад Джо Харт.

В края на първата част Тотнъм доминираше, а на два пъти гредата помогна на Уикъмб резултатът да остане непроменен.

Все пак в добавеното време Моура изведе Бейл в наказателното поле и уелсецът прати технично покрай стража на домакините за 1:1.

След почивката „шпорите“ имаха много чисти положения, но вторият гол във вратата на Уикъмб падна едва в 86-ата минута. Тогава Алсоп отрази удар на Бейл, след което Уинкс стреля точно от дъгата на пеналта за 1:2.

Минута след това Ндомбеле се разписа след пас на Сон, а в добавеното време французинът вкара и втория си гол за крайното 1:4.