Тотнъм записа нова категорична победа над Волфсбергер в ЛЕ
"Шпорите" се класираха за осминафиналите след общ резултат в двата мача 8:1

Тотнъм се класира за осминафиналите в Лига Европа след нова победа над австрийския Волфсбергер. „Шпорите“ спечелиха като гост с 4:1 първия двубой, а в днешния реванш постигнаха нова изразителна победа, този път с 4:0. С главна заслуга за победата на „шпорите“ бе Деле Али, който вкара веднъж и направи две асистенции.

В 10-ата минута Дохърти центрира в наказателното поле, Деле Али овладя с гръб към вратата и с ефектна задна ножица разпечата вратата на гостите.

В началото на второто полувреме от Волфсбергер имаха претенции за нарушение срещу Диенг на границата на наказателното поле, но такова не бе отсъдено. Вместо това Тотнъм стигна до втори гол в ответната атака. Деле Али подаде на Винисиус, който увеличи преднината на домакините.

Резервата Гарет Бейл отбеляза красив гол в 73-ата минута след нова асистенция на Деле Али, а в 83-ата минута Винисиус вкара втория си гол в мача, оформяйки крайното 4:0.