Тулуза победи Нант, но така и не успя да влезе в Лига 1
"Канарчетата" остават в елита след 2:2 общ резултат и повече попадения на чужд терен

Нант се спаси от изпадане от Лига 1, въпреки че загуби у дома с 0:1 втория си мач в плейофите срещу Тулуза. „Канарчетата“ остават в елита, тъй като спечелиха първия сблъсък с 2:1 (общ резултат 2:2, но повече попадения на чужд терен).

Вакун Байо отбеляза единственото попадение в днешната среща. В 62-ата минута котдивоарецът засече точно с глава центриране на Амин Адил, извеждайки Тулуза напред в резултата.

Само след две минути игра резервата на Тулуза Нейтън Нгуму извърши много грубо нарушение в 87-ата, за което получи директен червен картон и гостите доиграха срещата в намален състав.

Нант успя да удържи минималната загуба, която все пак им гарантира участие в елита и за новата кампания.