След куп пропуски и изпусната дузпа, Уелс пречупи Турция (ВИДЕО)
"Драконите" вече гледат към елиминациите на Евро 2020

Уелс успя да победи с 2:0 Турция във втория мач на двата отбора от група А на Евро 2020 и на практика си гарантира мястото на елиминациите в турнира. Аарън Рамзи откри точно преди почивката, а след час игра Гарет Бейл пропусна дузпа за “драконите” преди в самия край Конър Робъртс да оформи крайния резултат.

В 6-та минута дойде първото интересно положение, след като Гарет Бейл намери Рамзи в наказателното поле и той стреля в близкия ъгъл, но Чакър спаси с крак! Три минути по-късно Йълмаз получи шанс да открие, но ударът му с десния крак от движение беше блокиран от защитник в жълто.

В 16-та минута Уелс стигна до още една голова възможност и след две отигравания с глава пред Чакър, британците искаха игра с ръка на Союнчу, но главния рефер Артур Диаш размаха ръце.

В 24-та минута Рамзи направи непростим пропуск, след като беше останал сам срещу Чакър, но прати силен изстрел над вратата за шок на съотборниците му. Малко преди половин час игра Айхан стреля с глава след корнер, но топката беше избита до гредата от Джо Родън.

Две минути преди почивката обаче най-накрая Рамзи отбеляза. Халфът на Ювентус беше намерен перфектно от Бейл и сам срещу Чакър този път не сбърка.

Три минути след почивката Чалханоглу пробва изстрел извън наказателното поле, но Дани Уорд нямаше как да бъде затруднен след слабото отиграване. В 54-та минута Йълмаз можеше да изравни след като от няколко метра и с воле прати топката над целта.

След точно час игра Бейл пробва да пробие в наказателното поле и Челик го събори на границата, което доведе до дузпа за “драконите”. Капитанът на Уелс сам се зае да изпълни наказателния удар, но се издъни като прати топката далеч oт целта и към трибуните.
След куп пропуски и изпусната дузпа, Уелс пречупи Турция (ВИДЕО) 1
В 87-та минута Демирал беше много близо да изравни, но Дани Уорд спаси по отличен начин удара му с глава. Точно преди да изтече редовното време нервите взеха връх и Бурак Йълмаз влезе в кавга и физически спор с Бен Дейвис и Мефам, което доведе до жълти картони и за трима им.

Минути преди края Хари Уилсън можеше да приключи всичко с втори гол, но ударът му беше блокиран в последния момент. В четвъртата минута на продължението “драконите” вкараха и втория си гол. Бейл пое топката от корнера, проби в наказателното поле и намери Конър Робъртс, който от няколкото метра реализира.

Така Уелс събра 4 точки от първите си два мача и на практика вече е в елиминациите на турнира, а за Турция остава да се надяват да са сред най-добрите трети отбора.

Ето и стартовите единайсеторки:

Турция: 23. Юджарджан Чакър – 2. Зеки Челик, 22. Каан Айхан, 4. Чаглар Союнчу, 13. Юмут Мераш – 5. Окай Йокушлу – 9. Кенан Караман, 10. Хакан Чалханоглу, 6. Озан Туфан, 7. Ченгиз Юндер – 17. Бурак Йълмаз (к)

Резерви: 1. Мерт Гюнок, 12. Алтай Баянджър, 3. Мерих Демирал, 8. Дорукан Токюз, 11. Юсуф Язъджъ, 14. Тайлан Анталялъ, 15. Йозан Кабак, 19. Оркун Кьокчу, 21. Ирфан Джан Кахвечъ, 24. Керем Актюркоглу 25. Мерт Мюлдюр, 26. Халил Дервишоглу

Треньор: Шенол Гюнеш

Уелс: 12. Дани Уорд – 14. Конър Робъртс, 6. Джо Родън, 22. Крис Мефам, 4. Бен Дейвис, 22. Крис Мефам – 16. Джо Морел, 7. Джо Алън – 11. Гарет Бейл (к), 10. Аарън Рамзи, 20. Даниел Джеймс – 13. Кийфър Муур

Резерви: 1. Уейн Хенеси, 21. Адам Дейвис, 2. Крис Гънтър, 3. Нико Уилямс, 5. Том Локиер, 8. Хари Уилсън, 9. Тайлър Робъртс, 15. Итън Ампаду, 17. Рис Норингтън-Дейвис, 18. Джони Уилямс, 19. Дейвид Брукс, 23. Дилън Левин

Треньор: Робърт Пейдж

Съдия: Артур Диаш (Португалия)

Стадион: Олимпийски стадион, Баку