Уелс се добра до точка срещу Хърватия с гол в добавеното време
"Драконите" шокираха своя съперник в последните секунди

Националните селекции на Хърватия и Уелс завършиха наравно 1:1 в първия си мач от група D на квалификациите за Евро 2024. Балканската страна бе на секунди от победата, но допусна гол в добавеното време и се задоволи само с точка на стадион “Полюд” в Сплит.

Хърватия поведе в 28-ата минута, когато Андрей Крамарич напредна в половината на “драконите” и с прецизен удар не остави шансове на Дани Уорд – 1:0. Домакините бяха много по-активни и за уелският тим бе добра новина, че се прибират на почивка само с гол пасив.

В началото на второто полувреме картината не се промени и Хърватия доминираше. Третите в света от Мондиал 2022 обаче така и не успяха да вкарат второ попадение и да решат мача.

Уелс бе по-смел в заключителните минути и в добавеното време шокира своя домакин. Конър Робъртс изпълни дълъг тъч и прати топката в пеналта на “шахматистите”, където Мепам продължи към Нейтън Брудхед и той прати топката в мрежата за 1:1.