Уест Хем надви Тотнъм в зрелищна контрола с 5 гола
"Шпорите" загубиха първия си приятелски мач за това лято

Тотнъм стартира предсезонната си подготовка с поражение. В неофициалния си дебют начело на “шпорите”, мениджърът Ангелос Постекоглу бе надхитрен от Дейвид Мойс, като Тотнъм допусна поражение с 2:3 от Уест Хем в двубой, който се проведе на австалийска земя в Пърт.

Възпитаниците на Дейвид Мойс изиграха силно първо полувреме и имаха аванс от две попадения на почивката. В 18-ата минута Дани Ингс даде аванс на “чуковете”, а в 23-ата минута 18-годишният талант Дивин Мубама вкара втори гол за носителя на трофея в Лига на конференциите.

На почивката имаше доста промени в двата състава, като в игра за “шпорите” се появи звездният нападател Хари Кейн, който е свързван с преминаване в Байерн Мюнхен.

В 68-ата минута Ло Селсо се разписа за 1:2. а малко след това Дестини Удоджи вкара втори гол за тима от Северен Лондон.

Уест Хем обаче стигна до успеха с победен гол на Джанлука Скамака в 78-ата минута.

Неофициален дебют за Тотнъм направиха новите попълнения Джеймс Мадисън и Манор Соломон, като първият бе взет от Лестър, а Соломон игра под наем във Фулъм през миналия сезон и идва на “Тотнъм Хотспър Стейдиъм” като свободен агент, тъй като разтрогна с Шахтьор Донецк.