Доминик Шобошлай вкара победния гол в 92-ата минута

Унгария сътвори забележителен късен обрат, с който надделя с 2:1 над Исландия и си осигури място на европейските финали идното лято.

Халфът на Евертън Гилфи Сигурдсон даде аванс на исландците от пряк свободен удар в 11-ата минута, при който стражът на унгарците Петер Гулаши изпусна топката, но когато островитяните вече предвкусваха сладкия триумф, дойдоха миговете на домакините.

Две минути преди края дебютиралият в баража с България Лоик Него изравни, възползвайки се от груба грешка в отбраната на исландците, а звездата на унгарците – халфът на Залцбург Доминик Шобошлай осигури безценната победа след феноменален гол.

Той пое топката на централната линия, последва мощен пробив и безупречен удар от 20 метра, с който оплете кълбото в мрежата – 2:1.

На Евро 2020 унгарците ще бъдат в група с Португалия, Франция и Германия.