Голова разлика изхвърли "урусите" и те отпадат от Световното първенство.

Съставът на Уругвай постигна победа с 2:0 над Гана в последен мач от груповата фаза на Световното първенство в Катар.

Този успех обаче не бе достатъчен на южноамериканците за продължаването към следващата фаза от надпреварата, тъй като Южна Корея победи сензационно Португалия с 2:1 и заради по-добрата си голова разлика се класира за елиминациите.

В класирането Уругвай остава на третото място с 4 точки, а точно толкова има и Южна Корея. Лидер на върха остава Португалия с 6 пункта.

Африканците можеха да поведат в 21-ата минута, когато получиха правото да изпълняват удар от бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Андре Аю, който обаче пропусна.

До края на първото полувреме паднаха и двете попадения, чрез които Уругвай спечели мача.

В 26-ата минута Де Араскаета се разписа след добавка, а само 6 минути по-късно отново той бе точен след асистенция на Луис Суарес.

Гана – Уругвай 0:2

0:1 Джордан Де Араскаета (26′)

0:2 Джордан Де Араскаета (32′)

Стартовите състави на двата отбора:

Уругвай: 23. Серхио Рочет, 13. Гийермо Варела, 2. Хосе Хименес, 19. Себастиан Кортес, 16. Матиас Оливера, 6. Родриго Бентанкур, 10. Джордан де Арескаета, 15. Федерико Валверде, 8. Факундо Пелистри, 9. Луис Суарес, 11. Дарвин Нуньес

Резерви: 12. Даналд Ибрахим, 16. Абдул Манаф Нуредеен, 2. Тарик Лампти, 3. Денис Одой, 6. Елиша Овусу, 7. Абдул Фатауи Исаку, 8. Даниел-Кофи Киере, 11. Осман Букари, 13. Даниел Африйе, 14. Гидеон Менса, 15. Джоузес Айду, 22. Камалдеен Сулемана, 23. Александър Джику, 24. Камал Сова, 25. Антоан Семеньо

Селекционер: Ото Адо

Гана: 1. Лоурънс Ати, 26. Алиду Сейду, 18. Даниел Амартей, 4. Мохамед Салису, 17. Абдул Раман Баба, 5. Томас Партей, 21. Салис Абдул Самед, 20. Мохамед Кудус, 10. Андре Аю (К), 9. Джордан Аю, 19. Инаки Уилиямс

Резерви: 1. Фернандо Муслера, 12. Себастиан Соса, 3. Диего Годин, 5. Матиас Весино, 7. Николас де ла Крус, 14. Лукас Торейра, 17. Матиас Виня, 18. Максимилиано Гомес, 20. Факундо Торес, 21. Единсон Кавани, 22. Мартин Касерес, 24. Агустин Канобио, 25. Мануел Угарте, 26. Хосе Луис Родригес