Уулвърхемптън допусна поражение от Астън Вила в добавеното време
"Вълците" загубиха с 0:1 у дома, единственият гол вкара Ел Гази от дузпа

Астън Вила се наложи с минималното 1:0 над Уулвърхемптън в мач от 12-ия кръг на Висшата лига. Единственият гол в двубоя отбеляза Ел Гази от дузпа в добавеното време на втората част. „Вълците“ остават на 11-а позиция със 17 точки, а Вила се изкачи до 4-ата позиция с 21.

Астън Вила владееше повече топката през първите 45 минути, но чистите положения бяха на сметката на „вълците“. Все пак вратарят на гостите Мартинес се справи добре и спаси след няколко добри удара на домакините.

Късметът покри гостите в 69-ата, когато след удар на Фабио Силва топката се отби в десния страничен стълб.

Дъглас Луис получи втори жълт картон в 85-ата и Астън Вила остана с човек по-малко.

В добавеното време Семедо фаулира футболист на Вила в наказателното поле, за което гостите получиха правото да изпълнят дузпа, която Ел Гази превърна в гол.

Малко преди кая на двубоя Жоао Моутиньо също получи втори жълт картон и беше изгонен.