Уулвс излъга новака Лийдс и влезе в Топ 6
"Вълците" си тръгнаха с трите точки от "Еланд Роуд" след гол на Раул Хименес

Уулвърхемптън влезе в Топ 6 на Премиър лийг след минимален успех с 1:0 като гост на Лийдс в последния мач от 5-ия кръг. Единственото попадение в мача отбеляза Раул Хименес през второто полувреме. Лийдс пък заема 10-ото място със 7 точки след края на кръга.

Иначе домакините стартираха по-добре в мача и в 7-ата минута дори отбелязаха, но попадението на Патрик Бамфорд бе отменено заради засада.

До края на първата част Елдер Коща и Родриго пропуснаха да донесат аванс за новака в елита.

След почивката „вълците“ взеха инициативата и в 52-ата Саис прати в мрежата на домакините, но ВАР се намеси и голът не бе зачетен заради засада.

В 71-ата Раул Хименес проби отдясно и шутира от линията на наказателното поле, топката се отклони в Калвин Филипс и влезе в мрежата за 0:1.

Футболистите на Нуно Ешпирито Санто задържаха крехкия си аванс до последния съдийски сигнал и се поздравиха с трета победа за сезона.