Ужасна загуба! Лудогорец се сгромоляса при визитата на Нордселанд
Разградчани инкасираха най-тежкото поражение в историята си.

След като в първия кръг от груповата фаза на Лигата на конференциите победи Спартак Търнава с убедителното 4:0, българският шампион Лудогорец претърпя много тежка загуба в следващия мач от третия по сила европейски клубен турнир, който бе срещу Нордселанд.

“Орлите”, водени от Ивайло Петев, инкасираха неприятно поражение с 1:7 в двубой от група “H” на надпреварата.

Домакините излязоха напред в резултата чрез Маркус Ингвартсен още във 2-ата минута след точно изпълнена дузпа. Разградчани обаче се върнаха в двубоя с гол на Оливие Вердон също от бялата точка само 6 минути по-късно. Радостта на гостите обаче не продължи дълго, тъй като в 11-ата минута Ибрахим Осман се разписа за домакините. В средата на полувремето само за две минути футболистите на Нордселанд стигнаха до два нови гола, а в техни автори се превърнаха Йепе Тверсков и Бенямин Нигрен. В 68-ата минута Франсиско Гомес – Сон имаше нещастието да си отбележи автогол, а в 74-ата минута Нигрен вкара второто си попадение в сблъсъка. Кристиан Расвусен пък оформи на таблото крайното 7:1 в 86-ата минута.

По този начин Лудогорец за първи път в историята си в Европа инкасира 7 попадения във вратата си в един двубой. Преди това българският хегемон допусна загуба с 0:6 от Арсенал и Еспаньол, но никога тимът не бе побеждаван със седем гола.

Възпитаниците на Ивайло Петев остават на 3-ото място в групата с актив от 3 точки, докато Нордселанд е на 2-ата позиция също с 3 пункта на сметката си, но с успех в директния сблъсък между двата отбора.

Нордселанд – Лудогорец (7:1)

1:0 Маркус Ингвартсен (2′)

1:1 – Оливие Вердон (8′)

2:1 – Ибрахим Осман (11′)

3:1 – Йепе Тверсов (31′)

4:1 – Бенямин Нигрен (33′)

5:1 – Сон (68′ (автогол)

6:1 – Бенямин Нигрен (74′)